Біологічні цікавинки


Считалка-напоминалка народного лекаря
Для того, чтобы было легче запомнить какая трава от чего помогает, выучите эту считалочку:
Лечит мята невралгию,
Свеколка — гипертонию,
Земляника гонит соль,
А шалфей — зубную боль,
Арбуз кушай при нефрите,
А бруснику — при артрите,
Чтобы было больше сил,
Помни ты про девясил.
Клюква вылечит цистит,
Редька — кашель и бронхит,
Головную боль — калина,
А простуду — чай с малиной.
Печень подлечи рябиной,
Сердце — мятой и калиной,
Чтоб забыть о диабете —
Топинамбур ешь все лето.
Астму вылечи иссопом,
Мочевой пузырь — укропом.
Раны, язвы, геморрой — подорожником промой.
Коль отеки у тебя — хвощ попей и семя льна,
Мажь мозоли чистотелом,
А веснушки — тёртым хреном.
Зверобой не забывай,
Чай с ним чаще потребляй.
Пей шиповника настой — будешь бодрый, молодой.



Що таке еволюція?


Що з’явилося раніше: курка чи яйце?

Що таке ДНК і як вона працює?

Цікаві  фільми українською мовою


99 коротких и интересных фактов о человеке


Біологічні цікавинки!

http://lifehack.sait-pro-dachu.ru/wp-content/uploads/2017/02/lt2.jpg
7 клас! Ця  інформація  - для  Вас













Чудеса Дихання Або Відомі Факти


11. Якщо ви звикли дихати ротом, то з часом, це може привести до скорочення щелепи, що, в свою чергу, обертається кривими зубами (або поверненням кривизни зубів після того, як вам видалять скоби).

2. Хоча дихання насичує наш організм киснем, справа не тільки в цьому. В повітрі міститься 21% кисню, а тілу потрібно всього 5%! Вся справа ще в тому, що потрібно звільняти організм від вуглекислого газу (СО2).
3.. Дихання ротом — одна з найголовніших причин, чому у дітей розвивається шепелявість при розмові.
4. Цікаво, що бажання сходити в туалет «по маленькому» посеред ночі часто може бути пов’язане з диханням ротом під час сну. Справа в тому, що, коли ми дихаємо ротом, сечовий міхур стискується, викликаючи потребу справити нужду.
5. Чим інтенсивніше ви дихаєте (ефект гіпервентиляції легенів), тим більш голодним ви стаєте, т.к. глибоке і ритмічне дихання стимулює виробництво шлункового соку, а також клітинний обмін речовин.
6. Рекомендується тренуватися до тих пір, поки ви зберігаєте здатність дихати носом. Якщо ви змушені дихати ротом від фізичного навантаження, значить, ви працюєте на знос.
7. Під час сну людина цілком природно може міняти становище з одного боку на інший. Це буває пов’язано з балансом дихання, який створюється, коли повітря проходить через ніздрі. Цікавий момент: в йозі вважається, що, коли ми переважно дихаємо через праву ніздрю, то тіло готове до активної діяльності (для нього настав день), а коли ми дихаємо через ліву ніздрю, значить, тілу необхідний відпочинок (наступила ніч). Причому «ніч» і «день» в даному випадку не обов’язково збігаються з часом доби. Це просто внутрішні, енергетичні потреби організму, до яких варто прислухатися.
8. У нашому носі є система 4-х ступінчастою фільтрації. Якщо ж ви дихаєте носом, то перші три щаблі ви відразу пропускаєте, що природно, може привести до різних проблем, типу хворого горла, тонзиліту і навіть до вушних інфекцій.
9. Астма часто діагностується помилково. Не рідкість, що вона передається у спадок, і якщо ви з нею народилися, то вона залишиться з вами на все життя. Однак, правильно підібране дихання по програмі, а також зміни в зовнішніх чинниках можуть позбавити вас від залежності від інгаляторів і стероїдів на все життя!
10. Якщо часто вдихаєте через ніс, а видихаєте через рот, то може порушитися баланс вуглекислого газу в організмі, що призведе до його втрати. Затримка дихання може збільшити рівень вуглекислоти, що збалансує рівень pH.

11. Якщо легені розгорнути на плоску поверхню, то вони зможуть покрити тенісний корт!

ЗНО Біологія Еволюція дихальної системи

https://www.youtube.com/watch?v=HRfOsIv2lac&ab_channel=%D0%9B%D0%A2%D0%92.%D0%91%D1%96%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D1%96%D1%8F%D0%97%D0%9D%D0%9E






А ось 10 фактів про людину, які, можливо, змусять вас по-іншому поглянути на себе з боку:

  1. Діаметр волосся чоловіків вдвічі більше ніж у представниць слабкої статі. А потіє чоловіча стать більше на 40%.
  2.  Язик — є найсильнішим м’язом людського організму. Коли людина посміхається, у неї задіяно 17 м’язів, так що «посміхайтеся, панове, посміхайтеся!».
  3.  Навіть в ері мобільних телефонів, наш людський мозок виробляє таку кількість імпульсів, яке не генерують всі телефони світу разом узяті.
  4.  Шлунок людини «оновлює» свій одяг (слизову оболонку) раз на два тижн
  5.  Щоранку ми на сантиметр-півтора вищі, ніж увечері. Це пояснюється наявністю рідини між дисками хребців, яка за день виходить і людина стає до вечора трохи нижчою.  
  6. Сильніше почувають біль люди з блакитним кольором очей. 
  7.  Дальтоніків (тобто тих, хто не розрізняє певні кольори) серед чоловіків в 10 разів більше, ніж серед жінок.  
  8. У нашому організмі, як у великій «квартирі» живе близько 2 кг різних бактерій. 
  9. лоща поверхні легенів людини становить близько 100 квадратних метрів
  • Як бачимо, багато цікавих фактів про людину заслуговують того, щоб про них знали, і розуміли, що людина — явище унікальне. Ще Ремарк говорив, що «кожна людина народжується для якогось діла», і історія людства сповнена цікавих історій з життя самих різних людей, а цікаві факти про людину завжди корисно знати. Досягнення та можливості людини, причому навіть найнеймовірніші, записуються і в знаменитій книзі рекордів Гіннеса, і в історії, і просто в пам’яті нащадків. Сучасників хвилюють цікаві факти про психологію людини, адже в реальному світі ми часом стикаємося з самими незвичайними проявами людської свідомості. 
  • Ось, наприклад, жінкам для відвідин туалету потрібно приблизно три-чотири хвилини, а чоловікам — менше хвилини. К
  • Карієс породжено зміною способу життя, переходом від кочового життя до осілого. Дослідження вчених Мічиганського університету довели, що оптимістичний погляд на світ — це не тільки риса характеру, а насамперед результат більшої концентрації в мозку людини нейропептидів особливої групи — групи Y. 
  • Британські вчені  довели, що найкращими ліками від стресів є читання, яке ефективніше прослуховування музики, чашки чаю або кави і прогулянок на свіжому повітрі. Всього лише 6-10 хвилин читання можуть відвернути вас від поганих думок, при цьому абсолютно неважливо, яку книгу ви будете читати, головне — понуритись в читання «з головою». 
  • Якщо хтось бажає побувати в епосі матріархату, то ласкаво просимо на острів Нова Гвінея, в племена тхамбулі або арапешей, де жінки верховодять всіма справами, дуже енергійні та діяльні, а ось чоловіки ніжні і ранимі. Такі почуття, як довіра чи недовіра визначаються наявністю певної кількості гормону окситоцину, адже чим його більше, тим ви більш довірливі. 
  • Страшні епідемії, які спустошували цілі країни, забираючи життя тисяч людей, могли протікати і цілком мирно, все залежало від регіону. Наприклад, страшна віспа хоч і «лякала» своїми масштабами Європу, все ж більше життів забрала в Америці, куди її завезли конкістадори, і де за один рік від неї загинуло понад 60% тубільців. 
  • Різкий запах з рота після цибулі або часнику йде не з шлунку, а з легких, куди потрапляє газ після перетравлення їжі, а алкоголь завжди сильніше впливає на жінок тому, що в організмі чоловіків більше води, і доза алкоголю там розчиняється. Погодьтеся, цікаві факти про людину ніколи не стають нудним читанням, вони дозволяють дізнатися більше, а значить, роблять наше життя ще більш барвистим і дивовижним. І найголовніше, приємно усвідомлювати, що ми з вами є найцікавішими істотами на Землі.

Немає коментарів:

Дописати коментар